Širdis daužosi, prakaitas žliaugia. Laikrodyje pasižiūriu širdies ritmą – 180 dūžių per minutę (BPM). ir kyla į viršų, reik lėtinti greitį… O atrodo, kad ir taip lėtai bėgu…
Ką darysi. Lėtinu ir išvis beveik sustoju. Ritmas mažėja, mažėja. Pasiekia 160…150… 145… Na ką – bėgam toliau. Bet vos pradėjus ir vėl laikrodis zvimbia. Viršija nustatytą 168 ribą.
Lėtai parbėgu iki namų ir svarstau „Kas čia buvo?”
Paprastai juk bėgu daug greičiau ir ritmas taip nekyla. Tada prisimenu – juk nė valanda nepraėjo, kai daug kavos gėriau. Turbūt dėl to.
Su tomis mintimis gyvenau visą dieną. Kada ją reiktų gerti? O kada geriau vengti. Kiek daug kavos gerti yra per daug?
Po mano bėgimo išvada buvo aiški – aš daugiau prieš bėgimą kavos negersiu. Ir čia, galbūt, nėra taisyklė visiems, nes skirtingi organizmai skirtingai reaguoja, yra tyrimų, kurie rodo, kad kavos gėrimas prieš sportą gali net pagerinti organizmo fizinius parametrus ir treniruotę paefektyvinti.
Bet maniškis pumpuoti mėgsta savo jėgomis. Papildomai kofeino pagalbos, atrodo, kad jam nereikia.
Kaip seni dėdės ir tetos mėgsta juokauti – „Viską galimą, bet kai kuriuos dalykus tik vieną kartą”.
Ne, kava nėra toje pačioje kategorijoje, kaip musmirės, nuodingos uogos ar narkotikai, kurių pabandęs gali antro bandymo ir nesulaukti, bet logika turbūt tokia – jei galima, tai nebūtinai naudinga.
Visgi daugeliui puikiai žinoma, kad Kava turi kofeino, kuris turi savybę mus žadinti. Nors jo efektas skirtingas. Faktas vienas – kavą geriau gerti ryte.
Mano paties patirtis tokia – paauglystėje kavą gerti galėjau vakare ir miegoti be jokių problemų. (Turiu paminėti, kad kartais miegoti eidavau labai vėlai… Arba anksti. Žiūrint iš kurios pusės pažiūrėsi).
Dabar kavos išgėręs po 3 ar 4 popiet jau grečiausiai turėsiu problemų.
O jei vertinant ne tai kada kavą geri, o kiek jos geri. Vėlgi subjektyvu. Yra žmonių, kuriems vienas kavos puodelis yra per daug, o yra ir tokių, kurie prieš trečią rytinės kavos puodelį nefunkcionuoja.
Daugelis gydytojų ir mokslininkų rekomenduoja neviršyti 3 puodelių per dieną. Jei tiksliau – apie 400 miligramų kofeino laikoma nekenksmingo kiekio riba.
Kava man patinka, tiek kaip gėrimas, tiek visa kultūra ir istorija susijusios su ja, todėl kavos gerti nustoti nenoriu. BET, turiu atkreipti dėmesį į jos poveikį mano organizmui.
Taip pat noriu sportuoti, todėl išvada gan aiški – kavą gerti ryte jau pasportavus. Tokias taisykles įsivedžiau aš. O kokios tavo taisyklės geriant kavą?
Ar kada susimąstėte, kokį pėdsaką paliekate kiekvieną kartą gurkšnodami kavą? Nors daugeliui mūsų kava yra…
Ar kada nors stovėjote parduotuvėje prieš kavos lentyną ir jautėtės pasimetę tarp daugybės pasirinkimų? Suprantu…
Nesvarbu, ar esate tikras kavos entuziastas, ar tiesiog mėgstate geros kavos puodelį ryte, espresso kava…
Kas yra Cold Brew? Cold brew – tai šaltos kavos gėrimas, kuris gaminamas ilgai mirkant…
Vieni ją dievina, kiti nekenčia, o mažamečių tėvai kitokios kavos apart šaltos dažnai ir negeria,…
Kaip kofeinas mus žadina: Sunkus rytas, reikia kavos? Kavoje esantis kofeinas – tai medžiaga, kuri…